اسب بخار یعنی چه؟ این واحد به چه معنی است و از کجا آمده؟

اسب بخار یعنی چه؟ این واحد به چه معنی است و از کجا آمده؟

اسب بخار یعنی چه؟ این واحد به چه معنی است و از کجا آمده؟

در سال ۱۷۶۳جیمز وات که در آن زمان به عنوان سازنده ابزار شناخته می‌شد برای تعمیر یک موتور بخار ابتدایی در دانشگاه گلاسکو تعیین شد.وات از ایده موتور بخار بسیار خوشش آمد و برای شناخت آن بسیار کنجکاو بود اما اظهار کرد که آن دستگاهی ناکارآمد است و تصمیم گرفت یک مدل بهبود یافته آن را بسازد. نمونه موتور بخار بهبودیافته وات یک محفظه مهروموم شده جداگانه داشت تا حرارت ایجادشده از دست نرود. در سال ۱۷۷۶ موتور بخار وات تجاری شد و برای اولین بار در صنعت کشاورزی و معدن به فروش رسید.

اما هر محصول جدید نیاز به یک کمپین بازاریابی دارد، جیز وات به دنبال راهی جذاب بود تا برتری‌های این محصول را معرفی کند و بگوید که چگونه تنها یکی از این موتورها به تنهایی کار چندین اسب را انجام می‌دهد. بنابراین تصمیم گرفت واحد اندازه‌گیری اسب بخار را اختراع کند که به‌طور خاص برای تعیین قدرت یک اسب طراحی شده باشد. او هر دو نوع اسب پنی (اسب‌های کوچک با پاهای کوتاه) و اسب مزرعه (اسب‌هایی قدرتمند)، را مورد مطالعه قرار داد و به این نتیجه رسید که به طور میانگین هر اسب می‌تواند در هر دقیقه ۳۲۴۰۰ پوند وزنه را به مقدار یک فوت حمل کند. او پس از مشورت با شریک تجاری خود ماتیو بولتون در مورد اسب بخار رقم ۳۳۰۰۰ را برای توصیف قدرت یک اسب استاندارد کرد.

وات اسب‌ها را در اوج عملکرد وتوان خود برسی کرد پس بنابراین این عدد، عددی کاملاً علمی نیست. او برای رسیدن به اهداف خود آن کار را انجام داده بود و واقعاً مهم نیست که چگونه عدد اسب بخار اندازه‌گیری شده است تنها نکته‌ای که او باید برای واحد اسب بخار رعایت می‌کرد این بود که عدد استانداردشده او به اندازه کافی به قدرت یک اسب نزدیک بوده و برای همه باورپذیر باشد.

این بود داستان جیمز وات و واحد خنده‌دار اسب بخار! به افتخار خدمات او به علم مکانیک و مهندسی، پس از مرگ او، در سال ۱۹۶۰ واحد توان به نام وات تعیین شد.

موردی نیست